Põgus ülevaade Portugal-Hispaania reisist

Meie järgmine reis saab alguse juba tuleva nädala neljapäeval. Varahommikul. Kogu seiklus ise saab alguse tegelikult kodust lahkuma hakates kuna meid kõiki õigeaegselt autosse koos kompsudega ikka annab organiseerida. Paneme kokku pooleldi magamata kaks lapsevanemat, magamata neli last, kohvrid, külma öö ja ilmselt mitu ootamatut soovi enne starti- ja ongi algus tehtud!

Esialgu oli plaanis lihtsalt jooksvalt vaadata, kuhu ööseks jääda, et ei peaks olema ühe asukoha vang. Ajapikku see plaan muutus nii palju, et ma olen broneerinud meile kolm ööd Lissabonis, kolm ööd Portos, ühe öö Faros, kust me edasi järgmisel päeval sõidame Hispaaniasse. Tahaks teha ka Sevilles peatuse, kuid seekord lihtsalt ei jõua. Meil on ikkagi eksperimentaalkorras nii aktiivne reis ja mida rohkem vahepeatuseid, seda väsitavamaks võib kogu see üritus kujuneda.
Ühesõnaga, Hispaanias on meil Granadas ka broneeritud neljaks ööks üsna keskuses hotell ning hetkel on Malaga ööbimine lahtine. Malagast on tagasilend ning viimased paar päeva on soov rannas varbad liiva sisse suruda ja mööda kohvikuid käia-puhata. Ööbimise osas said otsustavaks lisaks asukohtadele ka umbes-täpselt kellaaeg, millal me kuhugi saabume-korterites on see kellaaeg rohkem piiratud, hotellides astu sisse millal tahad. Lissaboni saabume kella 11 paiku hommikul, saame lennujaamast rendiauto ning peaksime üsna kiirelt jõudma ka korterisse.

Esimeselt päevalt ootan ilusat ilma, et Lissaboni vanalinna uudistada ning jõe ääres jalutada, kohvitada ja süüa. Võib-olla valime õhtuks ka mingi söögikoha välja, selle asemel et kohe ise hakata toidu pärast muretsema. Kogemus muidugi näitab, et peale reisi on ööbimiskohas ise toitu hulga mugavam valmistada, kui väsinud seltskonnaga kuhugi otsingutele suunduda. Samas, Take-away on meie peres väga auväärt kohal! Ilmselgelt teeme valiku jooksvalt.

Lissabonist lahkudes sõidame mööda rannikut Nazaré kalurikülla, mille lähistel on ühed populaarsemad surfikohad oma hiigellainete tõttu-ÜLIPÕNEVIL olen, et saan neid laineid oma silmaga näha! Surfama me minna ei plaani, hoopis üritame õhtuks enam kui 200km põhja poole jäävasse Portosse jõuda. Sealseid plaane pole samuti veel läbi mõelnud kuigi detailselt. Ööbime taas korteris, kuid seekord on suur pluss, et hinna sees on hommikusöök! Endale märkuseks- Portugalist tasub veini osta, nad oskavad veini valmistamise kunsti.

Portost algab ühel hommikul sõit Farosse. See teekond tuleb kindlasti ühe-kahe peatusega läbida, kuna kilomeetreid tuleb ligi 600! Faros on kaunis rannik, mis tegelikult koosneb saarekestest-laidudest. Seal peatume ühe öö ning siis jätkub sõit juba Hispaaniasse. Järgmised ca 500km autos loksumist, mille kestel teeme mõne peatuse sirutamiseks.

Kuri kahtlus on, et kogu selle sõitmise lõpuks ei taha lapsed enam autosid väga näha, veel vähem ühte neisse istuda. Mis on ka põhjus, miks Granadas hotellis ööbimise kasuks otsustasime. Niiviisi saab vastuvõtulauast infot, kuhu suunas võiks liikuda(eelistatavalt jalgsi), kus saab head toitu ja kus on parim kohv… et oleks üks mõnus aeglane kulgemine… üheks päevaks. See on fakt, et rendiauto on ülimugav liiklusvahend, kui sul on rohkem kui üks laps. Sellistes ajaloolistes linnades aga ei ole autoga liikumine kõige kiirem ja rahulikum lahendus, mistõttu panustame linnasisestesse alternatiividesse seekord. Aeg-ajalt on lahe ka kohalikku transporti kasutada. Granadas on igati arvestatav rongiliiklus, mis on alati meie laste seas hitt! Loomulikult tuleb kasutada erinevaid transpordi võimalusi ka muudes linnades, mida me sel reisil külastame- näiteks TukTuk Lissabonis, funicular Portos ja Nazarés, tramm Portos ja Lissabonis. Lissabonis läheme ka kahetunnisele kruiisile purjekaga.

Plaan on peatuda neli ööd ka Málagas, kuid sinna ma majutust ei ole veel broneerinud. Seal tahaks samuti olla hotellis, kuid meie tingimus olla rannale lähedal paistab olevat takistuseks. Lisatingimus on varahommikul kella 6-7 vahel majutusest lahkumine, mis samuti paistab olema probleem. Probleem, sest hotelle ei ole pakkumises ning korterites üldjuhul paistab olevat check-out alates 10st hommikul. Lahendus tuleb, olen kindel.

Ma kirjutan transpordist ka eraldi lähemalt. Võimalik, et alles reisil olles.

Siin üks kaunis loojang meie viimasest reisist AÜE-sse. Foto on tehtud Ras Al Khaimah emiraadis, Jebel Jais mäest alla sõites.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s