Kuues päev

Kui saabusime Portosse, sai auto pargitud Estação de Porto São Bento ehk Porto peamise rongijaama kõrval asuvasse parklasse. Maksimum parkimise summa 10.- ja pargi kaua tahad. Me saabusime pühapäeval, mil on Portugalis avalikes parklates parkimine tasuta(Küprosel samuti). Aimasime, et järgmisel päeval auto kättesaamiseks võib natuke probleeme ette tulla, kuna esmaspäeval ei ole tasuta parkimist ning kui sisened parklasse pühapäeval, piletit ei saa. Etteruttavalt võin öelda, et saime esmaspäeval pärast natukest nuputamist auto kätte. Nimelt proovisime sõita teise auto järel välja, mis ei õnnestunud, sest olime natuke liiga aeglased. Järgmine katse lihtsalt väravani sõita, et ehk tõkkepuu avaneb iseenesest ka ei toiminud. Lõpuks sai helistatud info numbrile, kes kuulas loo ära, uuris kus parklas asume ning lihtsalt üle telefoni avas tõkkepuu. Nii tore ja vastutulelik inimene!
Tulime World of Discoveries tuurile, mis keskendub maadeavastajate-seilajate igapäevaelule, saab näha mudeleid paatidest, lugeda ja vaadata ekraanidelt varustuse ning mereteede läbimise kohta. Portugalist näiteks Indiasse võttis merereis aega 560 päeva või rohkemgi. Paadid olid tõesti suured, mahutades 100-120meest pluss kuni 180tonni lasti. See oli nii põnev! Muidu kogu tuur oli käruga mugavalt läbitav ainult väikese paadikesega ringsõidule ei saa ning käru saab peale tuuri kätte. Meil pisipoiss jäi magama ning mina seda retke kaasa teha ei saanud. Lapsed olid tagasi tulles küll ülierutatud, paistab et meeldis. Nagu selliste atraktsioonide puhul ikka, tehakse ka fotod, mille tuuri lõppedes osta saab. Meie ostsime ka. Üks asi on fotod, mis ise teed oma äranägemise järgi, aga teine asi on lavastatud fotod kifti taustalooga, aktsiooni keskmes. Meil on erinevaid selliseid fotosid Londonist, Dubaist ja nüüd Portugalist kogunenud. Lastega lihtsalt on lahe selliseid mälestusi koguda, nad mäletavad tihtipeale rohkem, kui me, täiskasvanud, arvame. 
Enne jõudsime spontaanselt paadiga Duoro jõel tuuri teha. Kuna täna peaks olema meie Portos veedetud aja ainus peaaegu vihmavaba päev, plaanisime käia ka golfi mängimas- meil on üks suur golfihuviline tekkinud. Aga selleks ajaks kui me olime valmis golfiks, ilm pöördus. Otsustasime sõita lihtsalt autoga natuke ringi, linnast eemale randa. Heh, nagu vähe saaks nende kahe nädala jooksul autos istuda…aga kui tõmbab mere poole, siis tõmbab. Naftatehasest sõitsime mööda, tugev väävlihais tungis autosse ja selles piirkonnas elavad inimesed peavad iga päev seda haisu taluma. Päris rets. Kuidagi see aeg Portos on olnud teistmoodi. Oleme rohkem väsinud ja mitte nii elevil. Ilm mängib tugevalt rolli meie enesetundes, mistõttu siin elada ei tahaks. Ja tagasi ka tulla ei ole soovi. Lissaboni- jah! Ega kõik paigad saagi ühepalju meeldida.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s