Piirangud Küprosel hetkel

No, koolid suleti 13.märtsil ning alates sellest ajast olen ma lastega iga päev kodus olnud. Käisime kahel korral mere ääres, kuid mujal mitte. Ise olen veel korra selle aja jooksul toidupoodi saanud. Mis saanud- tahtnud minna ikka. Meil toidukraami endiselt jagub, seega see nagu ei olnudki peamine põhjus. Eelmisest nädalast(24.03) hakkas liikumispiirang ka kehtima.
Tööl lubati ikka käia ja toidupoes, lisaks muud olulisemad käigud- panka, apteeki, mobiilside operaatori juurde. Olulised käigud. Väiksemates külades peeti endiselt kodudes õhtul kogunemisi ja restoranides elava muusikaga üritusi(mõnus ikka ju ning hirm ei olnud tegelikult enamikul nii suur). Siiski olid enamus inimesi aru saanud, et asi kisub tõsisemaks. Tööle tohtis minna ülemuse allkirjaga dokumendi alusel ning toidupoodi minekuks tuli saata sms või kaasa võtta välja prinditud dokument, kus kirjas kuhu ja miks minek on. Mobiiliteenus lendas kohe õhku, kui tuhanded inimesed esimese pooltunniga sms-i saatsid. Noh, olgu, siis saab ka paberiga hakkama. Ning suur boonus oli, et võis sportliku tegevuse jaoks kuni 3h korraga väljas olla. Kahjuks ainult kahekesi, seega meie sellest osa ei võtud. Ma ei tundnud mingit erilist vajadust üldse kuhugi minna eelmisel nädalal, sest kodus on hea!

Mainisin, et ma ise ka käisin korra toidupoes, noh eks selle pärast, et see teade, et liikumine piiratakse on niigi pingeline, tegin mõned värskema kraami ostud enne ära lihtsalt. Läksin esimese hooga bakerysse värsket saia ostma. Viskasin saiad ja värsked mahlad autosse ja suundusin toidupoe poole. Uksel pidas kraadiklaasi, maski ja muu koroonavarustusega mees mind kinni ja teatas, et alates kella kümnest saab poodi. Eeldasin, et ju selle pärast, et sama päeva õhtul pidi liikumiskeeld jõustuma ning nad pidasid targemaks kogu kraam lettidele välja laduda, et jooksvalt vähem tööd oleks. Tegelikult oli juba eelmisel päeval vastu võetud ajutine reegel, et vanem generatsioon vanuses 65+ käib hommikul kella seitsmest kümneni poes. Väga ok, tõesti. Ma olen harjunud varakult käima, aga selleks, et kord kahe nädala jooksul poodi minna, võin ma seda ükskõik mis muul ajal ka teha 🙂

Tänasest, 31.märtsist kella kuuest hommikul hakkas kehtima uus reegel- ajavahemikul 21.00-6.00 ei tohi väljas liikuda. Ei tohi ja kõik. fin. Päevasel ajal on sul 1 käik oma toimingute tegemiseks ja see on kõik! Ei ole midagi, et käid siin-seal ja vaba maa ja mis mitmest poest kraami ostmine? Ühest kohast saad sokid, liha ja köögiviljad ja lepid. Tegelikult ongi see normaalne osta ühest kohast kõik sellisel ajal. Mulle meeldib vabal ajal ikka lihaonu juures ja saiaonu juures ja turul käia ja muu pakendatud kraam siis toidupoest osta.

Saame hakkama ja lähme sama hooga edasi.
Kaks ja pool nädalat kodus on märkamatult möödunud ning samamoodi lendab ka teine pool suure tõenäosusega. Kui pikendatakse piiranguid, kohandume jooksvalt ja vaatame mis saab. Mis ikka saab, kõige hullemal juhul me ei saa suvel kolida ja peame selle vahetult enne uue kooliaasta algust ära tegema. Saab ka nii. Meil vanaemad valmis sellisel juhul isegi kaasa tulema või lapsi enda juures Eestis hoidma 🙂 on ju nii, emme? 😀

4 thoughts on “Piirangud Küprosel hetkel

  1. Ma tean et Belgradis on veelgi vähem liikumisaega lubatud, 65+ ealised ei tohiks üldse tänavatel liikuda ja teistel elanikel 17-05 liikumiskeeld. Meil Eestis pole endiselt otseselt kellaaegu peale pantud, loodetakse inimeste südametunnistusele ja et hoitaks 2m vahet õues teistega. Huvitav kas see kindlad kellaajad reaalsuses tõmbaks juhtumeid vähemaks ka meil?

    Like

    1. Ehk oleks abi teadmisest, et tegudel on tagajärg, trahv, mis on mõnisada eurot.. Aga kas nakatunuid oleks vähem- ma arvan, et jah. Esialgu muidugi kahe nädala jooksul ei ole midagi aru saada- viiruse peiteaeg eks, kuid selle aja möödudes peaks olema nakatunute arv langevas trendis. Kokkupuude puudub- puudub ka oht nakatuda.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s