Tavaline teisipäev

Hommikukohv maitseb kohe kuidagi paremini, kui seda saab päeva alguses päikesesoojuses juua. Hommikusagimiseni on aega mõnikümmend minutit ja siis lihtsalt istudes või püstijalu köögikapil raamatut lehitsedes lonkshaaval kuuma jooki juua. Selleks lihtsalt peab varem ärkama, muud varianti ei ole!

Kõik hommikud sisaldavad videokoolide ja muude toimetuste vahel pendeldamist. Pane video tööle, kuula, kas abi on vaja, siis pane kellegile toit lauale, kamanda lapsed välja mängima, et koolilapsed saaksid rahus omi asju teha. Vahel kontrolli, et videotunnid sujuvalt lähevad. Mida aeg edasi, seda mugavam praegune elukorraldus on, rutiin on sisse tulnud ning esialgsest paanikast ja hirmust, et kuidas meie kärarikkas majas on võimalik seitse tundi päevas video vahendusel õppida on saanud lihtsalt üks tavaline argielu. Ja täiesti rahul hetkel. Kuuldavasti hakkab järgmisel nädalal osa koole jälle toimima- eks selgub, kuidas meie omadega saab. Hetkel meil täiendavat infot ei ole.

Teisipäeviti käivad meie tänaval mitmes majas aednikud, seega veits lärmakam kui muidu ning lapsi aeda saata ei saa. Lehepuhur ja muruniiduk keerutavad vihase hooga tolmu üles, aknad on lärmi ja tolmu eemal hoidmiseks kinni.

Puhastasin lastele näksimiseks kirsstomateid ning nende lõhn viis mind Hiiumaale. Ma sattusin suvesse. Peaaegu nägin vaimusilmas, kuidas lapsena avasin vanaema kasvuhoone ukse ning minu lõhnameel ei petnud mind- tomatid! Tomati rohelised varred ja lehed, mida veega ei tohtinud pritsida, vaid tasakesi tuli valada vett otse mullale varre lähedale. Lapsena tundus tomat nii eriline- suuri tomateid sai kogu aeg, kuid mõni kirsstomati taim oli vanaemal ka ja need valmisid kauem, lisaks sai neid tavaliselt jao kaupa. Võib-olla ei saanud need aeglasemalt küpseks. Võib-olla armastas vanaema neid ise süüa, kui ta kasvuhoonet tuulutama tuli, kui ta oma taimi kastis või õhtuks luugi kinni jälle tõstis. Võimalik. Ma unistan, et see oligi nii, et vanaema sai ka ise paremaid palasid oma imelisest aiast.

Täna pärast koolitunde ja lõunat tegime retke toidupoodi- et mahlapulkasid osta! On juba nii palav, et magustoiduks on jääkülm maius parim 😁. Lapsed olid autos, ise käisin “poiste poes”. Ehk siis see väiksemat sorti toidupood meie eelmise maja lähedal. Samal tänaval elasid kolm aastat Inks ja Evka oma kolme poisiga. Ja siis nagu see pood ongi jäänud meie kõnepruugis “poiste poeks” 😀 Väljas oli küll silt, et ‘4 persons inside’ kuid sellest ei peetud kinni. Juba ainuüksi töötajaid oli 4. Märkasin juba turismipiirkonnas apteegis käies, et ega kinni ei peeta hetkel erilistest nõuetest- tehakse ainult ülimalt minimaalset- hügieeninõuete silt välja ja deso geelipudel uksele. Heal juhul siis silt inimeste arvu kohta ka, nagu toidupoes oli. Aga samas inimesed on julgemad, liiguvad tänavatel, käivad surfiklubis ja teevad väljasõite. Me ise käisime ka nädalavahetusel kaks korda sup’iga sõitmas. Samas Larnakas meie lemmiksurfikoht Windsurf city on endiselt suletud ja ei oska veel öelda, millal avavad.

Viimased õhtud oleme lastega diskot teinud. Panen Spotify’st oma rahvusvahelise playlisti käima ja Daniel on see, kes alati diskokuuli sisse lülitab. Kisa on garanteeritud! Sinna sekka palju naeru ja rõõmu ja tantsu! Täna oli näha isegi ringitantsu Baleriini laulu järgi! Baleriinilaul on filmist ‘Baleriin’ ning lugu Demi Lovato ‘Confident’ peaaegu filmi lõpust. Tavaliselt need tugevamad lood ongi hästi liigutavate hetkede taustaks, eks. 🙂 Otseloomulikult on see multa Sofia üks lemmikutest ning ta juba unistab Pariisi tantsukooli minekust. Pariisi tantsukool on tema silmis iga balletikool. Proovisime teda juba tantsima viia, aga keeldus. Nüüd, kevade algul, kui ta selle tantsu endas avastas, lihtsalt ei saa kooli minna. Kolimine ning koroona on pidurit pannud, kuid uues elukohariigis kindlasti hakkab käima!

Ahjaa, täna sai Illi klaveri uuesti tööle- juhe oli läbi põlenud. Mikk saab õpinguid jätkata. Oli tavaline päev, läheb järjest soojemaks. Isegi basseinis saab mõnusalt olla, ei pea enam välja tulles külmetama 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s