Tagasi kooli

Ma ootasin üsna suure lootusega seda päeva. Eelmine nädal saime koolist kirja, et neljapäeval, 21.mail saavad soovijad koolis hakata käima jälle. Mina saatsin vastu kirja, et mõlemad poisid kindlasti kirja pandaks. Umbes samal ajal sain ka teada, et lasteaed ei saanud luba avada ning Sofia ja Nicolas oma klassikaaslasi ilmselt enam ei näegi. See oli kurb uudis. Siiani on kurb. Üks asi on see, et ma ise tunnen, et tänu koduarestile ei ole mul olnud võimalust Küprosega korralikult hüvasti jätta. Hoopis teine asi on näha, et laps on kurb, et ta oma parimaid sõpru enam ei näe. Lapsed teevad küll kaks korda nädalas videotunni oma õpetajaga, räägivad natuke ning õpetaja loeb raamatut neile. Story-time ühesõnaga. Ma päris alla ei tahaks veel anda lootuses, et ehk antakse luba väike lõpupidugi korraldada… Võib-olla suvekooli ajaks on keeld tühistatud? Kuna lasteaed on päris väike majake, pisikese aiaga, pidasin seda põhjuseks, et lasteaed ei tohi uksi avada. Alles paar päeva tagasi hakkasin mõtlema, et kuidas siis Daniel saab oma kooli minna. Vanuselt on ta ju ka lasteaias, lihtsalt koolimajas toimuvad tunnid. Eile sain vastuse koolist ilma vastuseta. Tegelikult ka. Mingit kirja, kus oleks selgitatud, et lasteaeda ei avata ei saanud. Saime ilusa tabeli ja selgituse mismoodi Year 1- Year 6 koolis käima hakkavad. Lugesin ja vaatasin seda paar korda, et välja selgitada, mis päevadel nad koolis käima hakkavad. Kirjas seisis, et vanemate elu lihtsamaks tegemise jaoks käivad õed-vennad samadel päevadel koolis. Väga läbimõeldud, hoolitsev ja korralikult lahtiseletatud oli see kiri. Välja arvatud, et ei olnud kuskil märget selle kohta, et lasteaia lapsed koju jäävad. Noh, see Year 1- Year 6 oli muidugi ilmselge vihje 😀 Nii siis ongi, Daniel ka oma klassikaaslasi enam reaalses elus ei näegi. Kurb jälle.

Helgemates toonides- tänu meie kooli ülioperatiivsele reageerimisele ja asjaajamisele lõpeb kool 19.juuni. Paljud koolid ei jõudnud nii kiiresti videoõppega alustada, seega need koolid peavad toimuma kuni 26.juunini. Et siis jälle suur-suur õnnestumine meie kooli poolt! E-kool toimis meil juba varem, algusest peale, seega kogu õppematerjal oli seal kättesaadav. Paljudes koolides siin ei toimu videoõpe isegi mitte igapäevaselt. Materjale loomulikult saab jagada ka meili teel ning ei peagi istuma video ees. Samas lastele on see nii suur motivatsioon oma kaaslasi näha ning õpetajaga otse suhelda. Mulle väga meeldib, et ma näen oma lapsi kooli keskkonnas- olgugi et kodus, on mul aimdus olemas, mismoodi nad õpivad. Ma näen õpetajaid tööhoos ning ei ole olemas toredamaid õpetajaid kui meie lastel.

Mikul algab 21.mail jälle peaaegu tavapärane kool. Koolis hakkavad käima vahetustega, vahetundises klassis olla ei tohi, puhvetist midagi osta ei saa, lastele seni tasuta olnud joogivesi automaadist on ka keelatud- oma veevaru peab kaasas olema. Grupid hakkavad käima vahetustega- nädala kaupa. Niimoodi tabelit vaadates on selge, et kohe-kohe ongi kool selleks õppeaastaks läbi ju!

Mikk kuulub Group 1 – samal ajal on teistel kodus videoõpe.

8.juuni on Holy Spirit Monday (Pentecost Monday ), kiriku püha. Ning 11.juuni on Apostolos Varnavas Holiday, mis on samamoodi kiriku püha.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s