Auto ekspert

Läheb järjest kiiremaks ja toimekamaks siin. Varun kaste koju, pakin ja sorteerin. Panin auto müüki ja nii äge, kuidas paljud tuttavad kohe leidsid hetke, et müügipostitust jagada! Mega suur abi! (kohalikud tuttavad, vaevalt Eestis keegi seda autot osta tahab.. ) Kuna me algselt lootsime, et Lexus tegeleb ise auto müümisega kui õige hetk käes, venitasin kuulutuse üles panekuga. Mingi hetk sain neilt vastuse, et nad siiski ei saa autot hetkel tagasi osta, kuna ostjaid lihtsalt pole. Müügijuht oli väga viisakas ja andis pisikese lootuse, et kui nüüd kuu jooksul klientide vool tagasi tuleb, on nad valmis uuesti pakkumise peale mõtlema. Seniks aga tegelen sellega ise. Müüdud peab ta saama, mis tähendab, et panin veidi leebema hinna ning jään nüüd siis kõnederahet ootama 😀 Nii põnev!! Kahju, et Hispaaniasse ei saa kaasa teda võtta. Itsybitsy probleem selle sõidusuunaga 😀

Ma armastan seda autot. Auto on suur ja vaikne, aga vahel müriseb. Ta hiilib vajadusel tasakesi, järgmisel hetkel uriseb, et kasse teelt peletada.
Mulle meeldib tema sisu- valisime tooni Noble Brown, sest see on stiilne, punased õmblused annavad sportlikku tooni ning pisikesed ventilatsiooniaugukesed lasevad õhul ringi käia. Need samad muidu väga hea ideega õhuaugukesed istmetes on tegelikult paras kurjajuur- liiva on nendest pea võimatu kätte saada ning juuksed jäävad sinna sageli kinni. Liivast saan veel aru, aga juuksed.. 😀

Enne auto ostu vaatasime videosid ja lugesin autode kohta, tõeline nänn mu jaoks eks. Aga kui üks leht(carwow äkki) laitis maha Lexuse idee kolmandasse ritta reguleeritava konditsioneeri panna, veendusin jällegi et auto on nii nii personaalne asi ja alati peab vaatama oma vajadused üle ning siis alles hakata vaatama, mida muu seltskond asjast arvab. Ma ei kujutaks ettegi, et kolmandas reas ei ole reguleeritavat konditsioneeri. Sellist ebavajalikkuse juttu saab ajada ainult inimene, kes taga kunagi istuma pole pidanud. Isegi jaheda ilmaga on super, et laps saab vajadusel ise endale sobiva temperatuuri valida ning suunata õhuvoolu kas jalgadele või näkku. Nõustun sellega, et keskmises reas võiks ka olla võimalik temperatuuri reguleerida, kuid vaevalt juhil ning reisijal nii suurt temperatuuri erinevust vaja on, et nad kokkuleppele ei jõua. Niisuguse lisa jaoks on kallimad autod tegelikult ju ka. Suur pagasiruum kõikide asjade vedamiseks on ka perevaguni oluline osa. Kui kõik istmed on kasutuses on see tsipa väike- 16tolline ratas mahub väiksematega koos ära kui on üks kolmanda rea iste all. Miku ratas on veits suurem, äkki 24tolli ning see mahub ühe klapitud istmega nibin-nabin, Danieli ratas ei mahu ning mingi tõuksi saab veel peale toppida, KUID pigem nii ei sõidaks, võib kõrvalistet kriimustada. Klapin hoopis kõik istmed alla ja mahub. Ahjaa, need istmed on elektrilised, seega ainus vaev on nuppu all hoida 😀 Kulub rohkem aega küll kui manuaalsete istmetega, aga see-eest ei pea pagassi sisse ronima, nagu Sharanil pidi 😀 Tuulasin oma fotosid läbi ja nii kahju, et pole jäädvustust kuidas me selle autoga lennujaama sõitsime eelmisel suvel – viis täissuuruses kohvrit, kaks käsipagasit, lapse käru pluss äriportfellid. Muidu me nii paljude asjadega ei reisi, lihtsalt tol suvel kui Eestis käisime, teadsin et lastel on enamus seal olevaid riideid väikseks jäänud, lisaks tahtsin siit mõned asjad kodumaale toimetada. Tagasi tulime ka selle pagasihunnikuga, aga tookord juba läbi Londoni, kus peatusime ka mõned päevad. Siiani on meeles, kui tookord taksojuht nalja viskas, et Travelling light, eh?

Rool on natuke raske. Veidi jõudu vaja keeramiseks, olgugi et roolivõim on olemas. Kes oskab öelda, miks see nii on? Mercedes V klassi rool pidavat isegi kergemini käima. Mõne autoeksperdi sõnul on hybrid natuke uimane. Ma ise sõidan tavalise mode’ga ning ei ole küll mingit uimasust märganud. Iga kord kui auto hooldusest tagasi tuleb, on autojuht jälle drive modeks valinud ECO. Uimasuse vastu aitab vaid üks- SPORT mode ning tahhomeeter näitab ühtäkki ECO, CHARGE, POWER asemel ehtsaid numbreid sportliku punase(punane seostub alati sportlikkusega?) valguse taustal ning jalg kuidagi iseenesest muutub raskemaks.

Kogu elektroonika süsteem on imelihtne, olen kõik asjad läbi vaadanud, katsetanud ning hästi mugav on roolilt toiminguid teha. Mulle meeldib, et meil ei ole puutetundlik ekraan- ehtsad nupud ja süsteemi navigeerimisnupp on juhi jaoks palju kindlamad, mingit kogemata kuhugi tappimist ei ole. Pioneeri kõlarid autos on megad. Heli on lihtsalt super, ma kasutan sageli bluetoothiga spotify’d oma telefonist. Michael Jacksoni plaat mängib ka võimsalt, eriti viimasel ajal. Sharanil nt ei sisaldunud CD mängija hinnas ja kuidagi veider oli näha seda tookord eraldi real lisatasu eest. Jah, enamasti laseme muusikat bluetoothi kaudu, kuid reisil käies ostame alati plaate, mida siis autos kuulame ja hiljem kodus olles uuesti samu plaate kuulates tunnetame meeleolu, mis meid reisil saatis. Hästi lihtne moodus, kuidas end tagasi näiteks Portugali unistada. Siiani on meeles, kuidas Nelson Freitas plaati kuulates Tarifale hakkasime lähenema…

Ma pole pimenurgaanduritest kunagi puudust tundnud. Ma isegi ei osanud sellist asja igatseda. Kuni ma oleks peaaegu ühest Smart Roadsterist üle sõitnud 😀 Andureid meil pole, aga mingi jõud on mind mitmel korral sundinud just õigel hetkel veel kord pilku üle õla viskama.

Mingid tagasihoidliku paarisajaliitrised kastid ning ruumi on veel.

Autovärv. Müüja soovitas ühte halli ja teist halli ja siis valget. Ja kui ma ikka suunasin teda selle sand ecru suunas, arvas too, et see on liiga kuldne. Ilus on, mitte liiga kuldne.
Pagasniku kummimatt on mitmel korral väga hästi ära tasunud, kui piim on pudelikorgi vahelt kuidagi lekkima hakanud. Kanga seest on piima lõhna hiljem pea võimatu ise kätte saada, mingi teise autoga meil juhtus sama asi.
Sharani ja Kodiaqi puhul meeldivad mulle need päikese võrgud, mis ukse seest akna ette saab tõmmata. Lexussil seda pole ning sõidangi ringi padjapüürid akende vahel, et lastele Küprose kuum päike liiga ei teeks. Lasteaia juures üks isa soovitas Hiinast tellida iminappadega võrgud akende ette, jube head pidavat olema. Vaevalt neil mingi UV kaitse on. Mu auto aknal on ka tugevam kaitse(tegelt ka!) Päikese eest aitab kangas paremini, neid on lihtne eemaldada ja pesta. Varsti pakun padjapüüri laenutusteenuseid üle maailma. Olge siis tähelepanelikud, kui uudis välja tuleb! 😀

Teise rea keskmisel istmel ei ole ISOFIXi ning sinna saab turvatooli ainult vööga kinnitada. Suht kitsas tool sobib sinna vahele, aga meie Maxi-cosi tool mahub ilusti. Natuke tüütu oli lapsi kolme tooli iga päev kinnitada, aga sai hakkama. Jällegi, lasteaiast üks ema küsis, et kuidas need kolm tooli sinna ritta mahuvad. Neil oli siis just kolmas laps sündimas ning otsisid ka mingit lahendust, Macan millega too ema sõitis pidavat olema liiga väike. Nüüd vahepeal oli siin koduarest ja nemad said lapse kätte, kahjuks teda ma lasteaias sel nädalal ei näinud ning ei tea mis auto nad valisid. Kolmandas reas ISOFIXi pole, kitsa jalgaderuumi tõttu mahub sinna mingi väiksem inimene ja turvatooli ma sinna ei paneks. Paaril korral sõitsin prooviks sedasi, et Daniel istus turvatoolis taga, aga no nii ebamugav lapsel ja mul ka. Temal jalgade ruumi vähe, kuna tool võtab päris palju ruumi ära ja turvarihmade kinnitamine oli paras aeroobika, poole kehaga mahtusin sinna kuidagi. Uuel 2020 mudelil on kolmanda rea istmed ka liigutatavad, pagasiruumi arvelt, aga siiski võimalus olemas! Teine rida on meie autol edasi-tagasi liigutatav, mis annab lisaruumi jalgadele, kui kolmas rida kasutuses ei ole. Jälle mega pluss! Eriti kui kolmas rida on pühapäevarida, mida igapäevaselt ei kasutata, aga nt lisa pagasiruumi pärast või lihtsalt soovist veits erilisem olla ( 😀 ) on see seitsmekohaline vagun valitud. Siin neid seitsmekohalisi palju ma kohanud ei ole. Esimesel poolaastal ei näinud ühtki. Sama välimusega on RX muidu ka, kuid teravam silm fixeerib ära kas auto on 10cm pikem või mitte. Nüüd on neid autosid rohkem linnapilti tekkinud, kuid sel aastal tuleb uus, faceliftiga variant välja, millel saab valida keskmises reas ka kaptenitoolid. Mega äge, eriti kuna annab jalgaderuumi kolmandale reale jällegi. Ikka paremuse poole. Mina valiks selle auto uuesti.

Kes pole ise kunagi nii taga istunud- teadke et seal on sageli kõhkluse hetki, mil jõuan mõelda kas mina ka autoga kurvi läbin 😀 tundub justkui auto oleks Knight Bus(Harry Potteri kolmandast raamatust see buss, mille Harry kogemata oma võlukepiga kohale kutsub hetk peale oma koeraks kehastunud ristiisa kohtamist :D)

3 thoughts on “Auto ekspert

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s