Politsei!

Suurtes parkides sõidavad aeg-ajalt ringi politseiautod. Eks nad hoiavad korda ning kohalikule või suurlinnas elanud inimesele tavaline nähtus, meile ja lastele aga põnev. Arvan et politsei jälgib maskide kasutamist ka, eriti kiputakse maske vabas õhus eest võtma sest puhas õhk ja tahaks vabalt hingata. Võrreldes novembriga on inimesi kõvasti vähem liikumas näha. Juuli ja kohe saabuv august mängivad siin kindlasti suurimat rolli- hispaanlased puhkavad rannikul ning välisturiste on vähe.

Nõnda me olemegi õnnega koos. Naudime avarust ja püüame Madriidiga sõbraks saada. Äkki oligi praegu ideaalne aeg kolimiseks.

Igatahes. Politsei. Olime just parki jõudnud, kui otsustasime teha kiired mahlapulgad ühes paljudest kisoskitest. Meie tee ristus patrulliva politseiautoga ning Nicolas jäi vaatama. Ta konkreetselt vaatas pilk autole kinnitatult. Kui auto liikus, liikus ka poisi pea. Mehed olid täiega sõbralikud ja lehvitasid lastele. Siis jäid seisma ja panid vilkurid tööle. Lapsed vaatasid lõbustatult ja lehvitasid ning hüüdsid hola toredatele politseinikele. Juht ütles veel sellest politsei mikrofonist ka neile hola!!! 🤩Me siis seisime täpselt kõnniteede ristumiskohas, auto sõitis ümber meie ning kui oli natuke kaugemale mäest alla jõudnud, pani uuesti vilkurid ja küsis kas ta võib sireeni lasta! Muidugi ma ütlesin et jaa, loomulikult! Ok ma ei saanud sada protsenti aru mida ta küsis, aga tundus et ta seda küsis sest ta ütles midagi sirena kohta. Eeldasin et see ongi sireen 😀 noh oligi. Selle peale Nicolas hakkas veel rohkem naerma 😀

Võtsime siis oma mahlapulgad ja nüüd oleme mänguväljakul, Sofia ja Nicolas kaevavad lusikatega, Mikk ja Daniel koguvad roikaid. Keset päeva ei ole siin palju lapsi, sest esiteks juuli ja palavus ja puhkused ning teiseks on inimesed siiski tööl ja lapsed lastehoius. Kui peres muidugi lapsehoidjat ei ole, kes viitsib lastega õue tulla. Siin on näha mitmeid lapsi hoidjatega. Ilmselt juba vilunud selliste asjade äratundmises 😀 vanasti kui ma veel oma tillukeses mullis elasin poleks osanud selle peale mõeldagi. Ma ei käi väljas igat pere analüüsimas, vaid see hakkab nüüd silma ja eks me ise ka plaanime toreda hoidja leida.. mis tähendab et ma jälgin inimesi veelgi rohkem, et kuidas nad pargis käituvad, kas tegelevad lastega ja hoiavad neil silma peal või istuvad sõbrannaga tsättides. Näiteks märkan et paljudel ei ole kotti kaasas. Kas need inimesed elavad kusagil läheduses või plaanivadki näiteks ostetud veepudelit käes hoida? Vett kulub meeletult palju osalt kuiva kliima tõttu ja teisalt ongi laste mängud nii hoogsad et ka jahedama ilmaga tahavad nad palju juua.

One thought on “Politsei!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s