Kool algas!

Kool on siis kaks päeva juba toimunud ning lapsed käivad hea meelega!

Koolist tuleb tihti e-kirju, kord seoses parkimise ja laste toomise/viimisega, siis viiruse ja tervisenõuetega. Sinna juurde veel erinevate kontode kasutajanimed ja paroolid ja huviringide teemalised meeldetuletused. Päris palju infot ja asjade meeldejätmist, loogilise tegevuskava välja mõtlemist ja natuke põnevust ka! Küprosel oli meil koolil oma portaal, kuhu me mingeid vajalikke asju üles laadisime ja hiljem viiruse ajal saigi see väga oluliseks kohaks, kus info esimesena kättesaadav oli. Siin on lisaks lapsevanemate portaalile kooli kodulehel veel huviringide leht ja siis seesaw äpp, mida nagu ma tähele olen pannud, kasutavad mitmed koolid. Et siis praegu ma vist suutsin kõik lapsed igale poole ära registreerida, enda ka ning praegu olen natuke hingetõmbe hetkes. Need asjad said juba enne esimest koolipäeva tehtud, aga kuni tänaseni oli jooksvalt ikka vaja mingi asi üle vaadata ja kellaaegasid meelde jätta/üles kirjutada. Panin omale märkmikusse kirja millal keegi koolipäeva alustab ja lõpetab. Lihtsalt siis on silme ees ja saab meelde jätta. Kuni järgmisel nädalal uued kellaajad tekivad. Hetkel on laste ja vanemate hajutamise mõttes hommikul ja pärastlõunal igal klassil erinev saabumis-ja lahkumiskellaaeg.

  • Sofia alustab kell 8.45 ja lõpetab 12.40
  • Daniel alustab kell 9.10 ja lõpetab 15.30
  • Mikk alustab kell 9.50 ja lõpetab 16.10

Siia siis lisame juurde Nicolase, kes käib teises koolis. Tema käib seal küll lasteaias, aga ta ise nimetab ‘kool’ ning me olemegi seda ise ka kasutama hakanud. Sest miks mitte! Nicolas alustab hetkel kell 9.00, natuke võime varem/hiljem ka kohale jõuda. Lihtsalt selline kellaaeg sobib meile hetkel kõige paremini. Poiss lõpetab kell 13, enne seda saab koolis lõunat ka. Järgmisest nädalast hakkab tema ka pikemalt olema, 16.30ni, ehk siis kuni ametliku päeva lõpuni. Praegu on selline sisseelamise periood ja nii sobib. Eile me siis tegimegi nii, et esmaslt viisime Sofia koolimajja, Danieli saime ka kohe üle antud. Koolimajja lubatakse ainult lasteaia laste vanemaid ning neidki üks iga lapse kohta. Illi läks Sofiaga klassi ja andiski Danieli tema õpetajale üle. Mina viisin koos Mikuga Nicolase lasteaeda(kooli, ikka) ja siis sõitsin tagasi et Mikk kooli viia ning Illi peale korjata 😀 me oskame neid asju keeruliselt ikka ajada 😀 aga eks seegi ole põnev, pole siis ime et mulle tundub nagu oleks sada asja korraga käsil. Ja siis viisin Illi tööle ning ise Nicolasele kingipakki ostma, sest tal oli ju eile sünnipäev!

Nonii, ja siis uuesti sama kilplase teekond laste kokku kogumisel 😀 ma kirjutan selle siia sest ma usun et mul on endal hiljem ka naljakas lugeda, kui keeruliselt võib asju ajada. Võtsin siis esimesena Sofia lasteaiast, nägime kooliõuel veel Danieli poistega palli tagumas. Edasi võtsime peale Nicolase ning suundusime natukeseks ajaks koju. Seejärel oli aeg Danielini jõudnud- korjasime temagi koolist enda sekka ja jäime ootama. Mõtlesin et mis seal ikka, ootame Miku ära, 40 minti ainult ju. Lapsed hullasid ja hiljem jäid autos magama. Õnneks hakkab uuest nädalast olema nii, et algkooli lapsed saab ühel ajal korjata peale(nagu mingeid marju käiks korjamas. Või seeni) ja selleks kellaajaks saab hiliseim aeg mil keegi lõpetab. Sest pole hullu, sest nad hakkavad edaspidi mingi 10minutilise vahega või umbes nii lõpetama oma päeva. Aga vat tegelikult saab juba täna suuremad poisid ühel ajal peale võtta! Daniel ootab ka mängides ja lastega jutustades Miku ära ning saan nad korraga auto peale. Nagu eelharjutus uueks nädalaks- õpetajad jätavad meelde kes kellega perekonda kuulub ning lapsevanemad distsiplineerivad endid et mitte rahvahulkasid tekitada. Sobib. Auto tuuleklaasi- armatuuri vahele panen valge paberi millel on laste vanuseastmed, õpetajate initsiaalid ning lapse nimi peal ja see peaks laste kättesaamise sujuvamaks tegema. Tulevikus saab kaelapaelad ja kleepsu autole. Kleeps on parklasse sisenemise luba ja kaelapaelad on jalakäija luba. Kõigele lisaks tuli oma auto registreerimisnumber ka saata kooli sekretärile, kuna La Moralejas on tipptundidel keelatud sõita isikutel, kellel ei ole hädavajalik nt kooli/töö vms pärast seda teha. Kui tuled ja trahvi saad, on oma asi see korda ajada. Täiega arusaadav, sest autosid on tõesti palju, koole on palju ning ummikuid oleme juba kahel koolipäeva hommikul näinud. Esimese hooga olime kindlad et nüüd jääme hiljaks! Ei jäänud, aga täna oli siiski vajalik teine marsruut valida, sest meie tänavanurgal oleva kooli ümbrus oli liiklusest umbes.

Aa, Nicolas alustas kooli juba ju eelmisel neljapäeval! Ehk siis kui teistel meie pere lastel oli sel nädalal uus ja natuke hirmutav esimene päev, läks Nicolas juba naeratades. Kahel päeval oli pisaraid, kolmandal oli Nicolasel juba hea meel minna. Nii tore 😄

Pärastlõunane kohv ja ‘mom jeans’
Koolivormi element- mask
Tegelikult koolivorm on ainult kehalise tundides, aga mu meelest mask on nüüd koolivormi osa 😀
Pisike sünnipäeva tähistamine
Sest poiss sai kolmeaastaseks!

5 thoughts on “Kool algas!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s